Inspiratie
8 x Public Matters: Leiden of lijden?
Gepost op 4 mrt 2021 om 15:00 door We Are PublicIn deze tijd van extremen verandert het politieke landschap razendsnel. Zie jij door de bomen het bos nog? In de aanloop naar de verkiezingen duiken we in de wereld van politiek leiderschap met Public Matters in het thema ‘Leiden of lijden.’ Waar gaat falend leiderschap over in een lijdensweg? Zitten we in een gezagscrisis? En wat zijn eigenlijk de behoeftes van ‘het volk’? Met deze lees, luister -en kijktips wandel jij goed voorbereid het stemhokje binnen.
Onze serie Public Matters is je verdiepende gids door thema’s die wij belangrijk vinden. We geven je achtergrondinformatie, tips en selecteren de beste programma’s vol nieuwe inzichten.
Luisteren
Ken je de Brainwash Podcast al? Elke twee weken worden schrijvers, filosofen en wetenschappers geïnterviewd aan de hand van muziek. In deze aflevering vertelt ondernemer en activist Devika Partiman waarom de politiek nog steeds geen afspiegeling is van de samenleving. Met haar werk voor Stem op een Vrouw probeert ze meer vrouwen in de Tweede Kamer te krijgen. Ook tippen wij de aflevering met psychoanalyticus Paul Verhaeghe, die verfrissende inzichten over autoriteit deelt. Als autoriteit wegvalt hou je ongebreidelde macht over. En dat kan heel gevaarlijk worden.
Lezen
Kijken
Ook op YouTube kun je terecht voor politieke verdieping. Wij tippen twee docu’s waarin belangrijke vragen centraal staan: wie heeft nu eigenlijk de macht? en hoe kunnen we deze status quo uitdagen? Het intieme Knock Down The House volgt vier progressieve vrouwelijke Amerikaanse politici met één gezamenlijk doel; het Amerikaanse Congres voorgoed veranderen. Met als blikvanger Alexandria Ocasio-Cortez, het jongst gekozen congreslid ooit in de Verenigde Staten. Ook vind je hier een intrigerende docu over ontsporende macht die maar liefst 26 (!) awards binnensleepte. The Corporation is gebaseerd op Joel Bakan’s gelijknamige bestseller en gaat over de opkomst van oppermachtige grote bedrijven.
Op de We Are Public-agenda
Oedipus | ITALive | Zondag 21 maart

Verkiezingsdebat: China’s onderdrukking van Tibetanen & Oeigoeren | Woensdag 10 maart
Al decennialang begaat China gruwelen in Tibet en recentelijk is een tip van de sluier opgelicht over wat er aan de gang is met de Oeigoeren in Xinjiang. Hoe kunnen Nederland en de EU ingrijpen? Een belangrijke kwestie die nog steeds maar zelden besproken wordt! – Inez de Coo
Verkiezingen zijn niet genoeg! | Quincy Gario, Jonas Staal, Simone Zeefuik | Zondag 14 maart
Een van de mooie dingen van kunst vind ik dat het vaak als kickstart voor vernieuwing fungeert, op alle denkbare gebieden. Het reflecteert en houdt ons in beweging, zo ook in maatschappelijke kwesties en de politiek die daaraan vast hangt. Ik verwacht geïnspireerd te worden, gemotiveerd om buiten mijn eigen wereld te kijken en nieuwe denkers te horen spreken waar ik tegenop kan kijken! – Astrid Vromans