Film, ArchitectuurAFFR

De wreedheid van het wegkijken in prijswinnend drama

Zaterdag 12 okt. 2024 om 22:00

The Zone of Interest

Jonathan Glazer
LantarenVenster, Rotterdam

Je kunt niet meer reserveren

Het is inmiddels een tijdje sinds deze film de Oscar heeft gewonnen, maar het begint steeds meer in te zinken hoezeer het een cinematisch meesterwerk is. Een heldere spiegel die ons confronteert met ons consumentisme en onze medeplichtigheid.

Curator Film en Beeldende kunst
Inez de CooCurator Film en Beeldende kunst

Over dit programma

In The Zone of Interest wonen de commandant van Auschwitz, Rudolf Höss (Christian Friedel), en zijn vrouw Hedwig (Sandra Hüller) met hun gezin naast het concentratiekamp.  Daar proberen ze hun gezinsleven vorm te geven en een ideale wereld te creëren tijdens de Tweede Wereldoorlog. 

Historische gruweldaden zijn al vaak onderzocht op het scherm, maar nog nooit op deze manier. De filmische blik is kalm en het Poolse natuurschoon wordt rechtstreeks en zonder kunstlicht getoond. Toch zijn de beelden verontrustend en zelfs vervreemdend.

Bekijk de trailer