Theater, Performance

Taiwan's zoektocht naar identiteit en erkenning op het wereldtoneel

Zondag 29 sep. 2024 om 15:00

This is not an embassy (Made in Taiwan)

Rimini Protokoll, Stefan Kaegi
TR25 Schouwburg, Rotterdam

Je kunt niet meer reserveren

De makers van Rimini Protokoll zetten op hun kenmerkende wijze de realiteit op toneel, dit keer met vertegenwoordigers van de Taiwanese halfgeleiderindustrie. Een fascinerend onderzoek naar vertegenwoordiging van een land dat door veel andere landen niet erkend wordt.

Curator Theater en Dans
Daniël KieftCurator Theater en Dans

Over dit programma

This Is Not an Embassy (Made in Taiwan) onderzoekt de uitdaging van het creëren van een ambassade voor een plaats die niet officieel als staat wordt erkend. Taiwan, gelegen in de seismisch actieve Pacifische Ring van Vuur, wordt geconfronteerd met politieke instabiliteit die vergelijkbaar is met het wankele geologische landschap. Ondanks dat Taiwan in het verleden lid was van de VN, verloor het zijn zetel in 1971 en heeft het sindsdien gestreden voor internationale erkenning, terwijl slechts een paar landen het diplomatiek erkennen. Dit plaatst Taiwan in een moeilijke positie tussen de wereldmachten.

Taiwan heeft echter creatieve manieren gevonden om verbindingen tot stand te brengen zonder officiële erkenning, met behulp van NGO's en handelsallianties. In het theater, waar illusie en representatie regeren, rijst de vraag: hoe beeld je Taiwan op het podium af? Welke symbolen – vlaggen, volksliederen, rituelen – geven de essentie ervan weer in de hedendaagse wereld?

Bekijk de trailer