8 juni 2026
We zien het kunstwerk, maar zelden de kronkels die eraan voorafgaan. Hier krijg je een kijkje achter de schermen.
Want hoe bouw je een complete Parade-voorstelling met een budget van een paar tientjes en een decor dat achter in een cabrio gepropt moet worden? Dit is hoe Collectief Schwung hun voorstelling maakte met bloed, zweet en verkoelende sinas.
Bij één van ons thuis werken aan tekst, subsidieaanvraag en productieplanning tegelijk…
Yes! De eerste versie van het script. Na een weekend improviseren hebben Sam en Luna op basis van de leukste vondsten een samenhangend geheel gesmeed. Nu: lekker tekst stampen onderweg naar Barcelona.
Budget voor een busje hebben we helaas niet. Maar als je een beetje propt past er best veel in de cabrio van Noa’s vriend. Nu maar hopen dat het onderweg niet wegwaait!
Met wat houtje-touwtje constructies het decor zelf opgebouwd in de repetitieruimte. En wat zag het er mooi uit! Mind you: door zoveel mogelijk tweedehands en geleende spullen te gebruiken heeft dit decor al met al slechts een paar tientjes gekost. En het is ook nog eens duurzaam.
In de Paradetent ziet het decor er helemaal mooi uit! En het was WARM tijdens het opbouwen, dus de heren trokken hun shirt uit. Oh, en David haalde z’n hand open aan de deur. Dus eh… bloed: check. Zweet: check. Nu de tranen nog.
De kop is eraf! Voorstelling numero uno is gespeeld in de Casa Mondo. Ging het goed? Ach, alles kan altijd beter. Maar blij zijn we zeker!
Eten achter de speeltent tussen twee shows door. De backstage is een oase van rust, terwijl je op slechts een steenworp van een zweefmolen vol gillende paradegangers zit…
En dan na afloop ontprikkelen met een koptelefoon op. En sinas uit de speciaal meegebrachte koelbox – want man, wat heb je een dorst na zo’n dag spelen.
Check de pagina van Schwung
Meer Parade makers?
Achter iedere voorstelling schuilt een wereld aan ideeën, keuzes en experimenten. Duik achter de schermen en ontdek de makers van De Parade 2026.